Finja partner till ungdomssektionen!

Tyringe Hockey är glada över att kunna presentera Finja AB som partner till klubbens ungdomsverksamhet.

Finja AB visar sin tilltro till Tyringe Hockey genom att skriva på ett 3-årigt partneravtal med fokus på klubbens ungdomsverksamhet.

Om Finja

Finja är ett svenskt familjeföretag vars resa startade med ett förvärvat grustag 1957. Addera en stor portion kunskap, engagemang och mod och du har dagens företag – ett av landets främsta inom betongbranschen.

Thurn Data & Systemkonsult

Finjas bolag kompletterar varandra och täcker in allt från konstruktionslösningar för murat och putsat byggande till sand och specialbruk.

Finja värdesätter närheten till sina kunder och finns på ett flertal orter i Sverige. Företaget växer ständigt men den snabbfotade handlingskraften hos det lilla ursprungliga företaget finns kvar, och de utvecklar nya produkter och återinvesterar i moderna produktionsanläggningar. Allt för att hålla sig i god form och fortsätta sin resa.

Läs mer på www.finja.se/

Dela med andra